Zdjęcia biznesowe do CV

Portret biznesowy, a dokładniej zdjęcie biznesowe do CV – to jedno z tych ujęć bez którego nie możesz istnieć na rynku pracy. Odpowiedni wizerunek biznesowy jest ważna częścią komunikacji PR-owej i marketingowej. Warto więc skutecznie budować swój wizerunek w biznesie. Nieodłącznym elementem w tym procesie jest dobre zdjęcie do CV. 

Profesjonalne zdjęcia do CV Warszawa

Czy wiesz, że doskonałe zdjęcie do CV zwiększa szansę pracy o 45%?! Żeby mieć dobre zdjęcie do CV czy na LinkedIn zapomnij o selfie! To największy błąd jaki możesz popełnić. Zdjęcia do dokumentów to Twoje oficjalne zdjęcia, stanowią niejako okładkę życiorysu zawodowego, mają cię zaprezentować jak najlepiej. 

Jak powinno wyglądać zdjęcie do CV?  Zdjęcia w CV = profesjonalny wizerunek. Profesjonalizm, ambicja, rzetelność – właśnie tak powinien czytać twoje CV ze zdjęciem rekruter podczas rozmowy o pracę. Wiele firm oprócz doświadczenia i wiedzy, poszukuje też osób pasujących do kultury organizacyjnej oraz wizerunku marki. Zdjęcie z ręki, czy nieudolnie doświetlone tego nie zapewni. Zdjęcie ma moc! Dlatego nie warto porywać się na zdjęcie biznesowe samodzielnie wykonane. Zamiast tego wystarczy skorzystać z doświadczenia i wiedzy profesjonalnego fotografa, umówić się na sesję, i zrobić zdjęcia do CV, które ukażą Twoje najlepsze cechy.

Zdjęcia do CV – podstawowe zasady

Fotografia biznesowa rządzi się swoimi prawami. Jak zrobić dobre zdjęcie biznesowe do CV? Jak przygotować się i jak się ubrać do zdjęcia do cv? Te pytania mimo upływu lat i rozwoju fotografii pojawiają się w wyszukiwarce internetowej najczęściej. 

O tym jak powinny wyglądać profesjonalne zdjęcia biznesowe pisałem obszernie w moich poradnikach. Przeczytacie tam m. in. jak się ubrać do sesji biznesowej, jak krok po kroku realizuję taką sesję w studio, przeczytacie o profesjonalnym portrecie męskim, i o sesjach wizerunkowych. A także jak zrobić profesjonalny portret. To solidna dawka przydatnych informacji i inspiracji – zupełnie za darmo 🙂

Jak widzicie, ujęcie ludzkiej twarzy stanowi niewyczerpany temat zdjęciowy. Jako fotograf biznesowy za priorytetowy cel stawiam sobie dopasowanie portretu do potrzeb wizerunkowych Twoich lub Twojej firmy. Nie pracuję schematycznie, za każdym razem staram się wydobyć indywidualne cechy danej osoby i podkreślić wszystkie jej atuty. Charakter, mowa ciała, wyraz twarzy, a także odpowiednie oświetlenie, ubiór i makijaż, a w ostatnim etapie obróbka w programie graficznym i retusz – to wszystko razem stanowi o tym, że gotowe zdjęcie jest satysfakcjonujące.

Jak zrobić zdjęcie do CV? Kilka najważniejszych zasad na co zwrócić uwagę a czego unikać :

 • Dopasuj rodzaj zdjęcia do swojej branży. Ubiegasz się o pracę w przemyśle kreatywnym? Koniecznie zrezygnuj ze standardowego, czarno-białego zdjęcia, które tylko przyćmi twoje prawdziwe oblicze.
 • Do swojego curriculum vitae wybierz zdjęcie aktualne (maksymalnie sprzed roku), dobrej jakości (profesjonalnie wykonany kadr o wysokiej rozdzielczości), z właściwą perspektywą ujęcia (frontalne bądź z lekkiego profilu), większe niż zdjęcie paszportowe (z reguły 4,5 x 6 cm lub 6 x 9 cm w formacie pionowym), ujęcie w poziomie nie należy do standardowych, lecz jeśli chcesz się wyróżnić, może ono sprawdzić się na stronie tytułowej twojego portfolio.
 • Z uśmiechem czy bez? To zależy od twojej osobowości i indywidualnych preferencji. Mimo to lekki uśmiech sprawi, że sprawisz na rekruterze wrażenie osoby o otwartym i przyjaznym usposobieniu.
 • Ważna jest mowa ciała. Obierz neutralną postawę i zastanów się, czy aby na pewno skrzyżowane ramiona przywołują na myśl niezależność i pewność siebie. Być może zamiast tego sprawisz wrażenie osoby…. niedostępnej? Odpręż się nieco, pozostając jednak cały czas w pozycji wyprostowanej. Skieruj twarz prosto w obiektyw. Spojrzenie z góry może zostać odebrane jako wyniosłe, a z dołu może być oznaką niepewności.
 • Dress code czyli odpowiedni ubiór – stylizacja do sesji powinna wpisywać się w standardy obowiązujące w danym miejscu pracy. Co branża, to inny dress code, dlatego jeśli wiesz, że w danym biurze panów obowiązują eleganckie garnitury, a panie sukienki, czy koszula i spodnie, sięgnij po strój biznesowy. Jeśli ubiegasz się o pracę w nowoczesnej agencji – elegancka bluzka z powodzeniem zastąpi białą koszulę i marynarkę. Kluczem jest znalezienie złotego środka. Niech na planie zdjęciowym zagości prosty, elegancki strój, podkreślający twoją osobowość i wpisujący się w dress code twojego wymarzonego miejsca pracy. Ważna wskazówka – pamiętaj o tym, by kołnierzyk nie był zapięty pod sama szyję a bluzka nie miała zbyt dużego dekoltu. I najważniejsze – strój nie może być pognieciony.
 • Biżuteria powinna być subtelna – dodatki nie powinny odznaczać się na tle zdjęcia a harmonijnie współgrać ze stylizacją. 
 • Makijaż biznesowy. Unikaj mocnego makijażu – nadanie skórze jednolitego tonu i zapobieganie jej błyszczeniu podczas fotografowania jest bardzo ważne. Makijaż dedykowany do fotografii studyjnej podkreśli atuty Twojej twarzy, ociepli wizerunek i doda Ci blasku. 
 • Jakie tło do zdjęć? W klasycznych portretach zdecydowanie dominuje biel i odcienie szarości lub beżu. Jasne tło i odpowiednie oświetlenie sprawia, że model wysuwa się na pierwszy plan. Dodatkowo całość nabiera „czystego”, przyjaznego i nowoczesnego charakteru. Doskonałą alternatywą dla standardowego tła będzie rzeczywisty, lekko rozmyty obraz. Wybrane tło powinno być adekwatne do pożądanej branży. Gdzie zrobić zdjęcie do CV? Świetnym pomysłem będzie portret na tle nowoczesnego, oszklonego budynku lub ciekawie urządzone pomieszczenie biurowe. 
 • Czarno białe czy kolorowe? Wybór to kwestia indywidualnych preferencji i gustu. Rzecz jasna, kolory dodają zdjęciom autentyczności i wzbudzają sympatię, jednak z drugiej strony mogą dodatkowo podkreślić niedoskonałości, takie jak np. zaczerwienienia. Czarno-białe fotografie dodają z kolei elegancji i powagi, jednak te również nie pozostają bez skazy – mogą uwydatnić np. kwadratowy kształt twarzy. Mimo to w obu przypadkach niezawodne okaże się dobre oświetlenie, które podkreśli to co najlepsze a ukryje co niepożądane. 
 • Nowoczesne zdjęcia do CV odchodzą od standardów i pozwalają na zdecydowanie więcej, np. większy kadr, jednak ujęcia, na których widoczne jest całe ciało kandydata, wciąż pozostają w sferze faux pas.

Zdjęcia do CV Warszawa

Zapraszam na profesjonalne zdjęcia do CV, które wykonuję w studio w Warszawie. Mogę również przyjechać do siedziby Twojej firmy lub wykonać sesję biznesową w plenerze. Dysponuję mobilnym oświetleniem wysokiej klasy, które umożliwia mi prace w każdych warunkach i w każdym miejscu. 

Nawet jeśli zdjęcie nie zastąpi kwalifikacji kandydata, to pozytywny wizerunek stanowi pierwszy krok do sukcesu. Razem będziemy pracować nad tym, aby podczas sesji zdjęciowej powstała Twoja idealna fotografia do CV

Ile kosztuje wybrana sesja zdjęciowa możesz zapoznać się poniżej:

Oferta zdjęć do CV:

Wszystkie zdjęcia są robione przy użyciu profesjonalnego oświetlenia oraz poddane cyfrowemu naturalnemu retuszowi tak aby skóra wyglądała świeżo i naturalnie. Na życzenie mocniejsza redukcja zmarszczek, wyszczuplanie twarzy itp.)

CV Express

250PLN


.00

1 zdjęcie

 • Bez makijażu
 • Cyfrowy retusz
 • Zdjęcie w formie cyfrowej wysłane na e-mail
 • Gotowe do 24h

CV Standard

500PLN.00

3 zdjęcia

 • makijaż do sesji
 • Cyfrowy retusz
 • Zdjęcie w formie cyfrowej wysłane na e-mail
 • Gotowe do 24h

CV Premium

800PLN.00

6 zdjęć

 • makijaż + fryzura
 • Cyfrowy retusz
 • Zdjęcie w formie cyfrowej wysłane na e-mail
 • Gotowe do 24h

Przeczytaj również: