Męska sesja biznesowa

Profesjonalna sesja biznesowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mężczyzn. Elegancki wizerunek eksperta sprawia, że zdecydowanie łatwiej jest zdobywać biznesowe cele i rozwijać karierę. Portret biznesowy męski oraz sesje wizerunkowe w studio lub w plenerze to moja specjalność. Jeżeli interesuje Cię wizerunek profesjonalisty, męska sesja biznesowa jest dla Ciebie. 

Zdjęcia biznesowe dla mężczyzn

Sesja biznesowa męska ma jeden cel – ukazać modela w jak najlepszym świetle oraz sprawić, że będzie on odbierany jako ekspert w swojej dziedzinie. Świetne fotografie męskie mogą okazać się inwestycja na lata. Umieszczając je w CV czy na profilu LinkedIn mogą znacząco ułatwić poszukiwania pracy. Z powodzeniem można je umieścić na oficjalnej stronie firmy, w teams, na zoomie, w social mediach i innych stronach branżowych, tak by potencjalny odbiorca odniósł pozytywne pierwsze wrażenie.

Profesjonalne zdjęcia portretowe dla mężczyzny różnią się od biznesowych sesji kobiecych i cechują się wieloma dodatkowymi zaletami. To między innymi możliwość pokazania męskich cech charakteru, siły, charyzmy, temperamentu i cech przywódczych. To ujęcie człowieka bogatego swoim doświadczeniem.

Miejsce gdzie będą realizowane zdjęcia biznesowe zależy od indywidualnych preferencji. Może to być studio fotograficzne w Warszawie, biuro czy siedziba firmy a nawet dobrze dobrany plener

Męska sesja biznesowa w studio

Nie wszystkie zdjęcia biznesowe muszą być utrzymane w poważnym, oficjalnym tonie. Na pierwszy plan wysuwa się pytanie w co się ubrać na sesje fotograficzną w studio? Garnitur, stylowy krawat, pozować w samej koszuli czy z marynarką, a może postawić na smart casual? Nie istnieją sztywne reguły jeśli chodzi o strój w jakim będziemy się fotografować. Jednak stylizacja, którą wybierzemy powinna odzwierciedlać nasz charakter i być spójna z zawodem jaki wykonujemy. 

Pamiętaj o dodatkach: zegarek, subtelna biżuteria, spinki do mankietów, dobrze dobrana poszetka czy inne męskie akcesoria. Jeśli na co dzień nosisz okulary – zachęcam by i one pojawiły się na portrecie.

Więcej na ten temat przeczytasz tu: jak się przygotować do sesji biznesowej

W odróżnieniu od fotografii kobiecej, męskie zdjęcia biznesowe posługują się nieco innym językiem i dysponują nieco bardziej ograniczonym zasobem środków. Makijaż męski i korekta cery są jak najbardziej wskazane, tak jak wypielęgnowany zarost i modna fryzura. Jednak najważniejsze jest podkreślenie cech interpersonalnych. Wypracowane kadry powinny afirmować nietuzinkową osobowość i styl. Panowie chcą podkreślić swoja sportową sylwetkę, akcentują siłę oraz takie cechy jak zdecydowanie i gotowość do działania. Dobry portret męski łączy cechy charakteru i dobrej prezencji. Taka męska sesja wizerunkowa będzie strzałem w dziesiątkę i pierwszym krokiem do zbudowania profesjonalnego wizerunku biznesowego

Męska sesja biznesowa krok po kroku 

Udział w sesji to nie tylko zaprezentowanie się przed obiektywem. Aby zdjęcia były wykonane w nowoczesnym stylu trzeba się do nich świadomie przygotować.

Każde nowe zlecenie traktuję wyjątkowo, dlatego zawsze na początku współpracy z nową osobą rozmawiam o jej potrzebach i oczekiwaniach. Omawiamy efekt jaki chcemy osiągnąć na finalnych męskich zdjęciach biznesowych a także, jakie jest ich przeznaczenie i gdzie będą one wykorzystane. Kiedy poznam już odpowiedzi na te wszystkie pytania, wspólnie decydujemy o miejscu sesji. Takie zdjęcia najczęściej powstają w studio fotograficznym albo we wnętrzach eleganckich gabinetów i biur, które nie tylko wzmacniają wizerunek lidera, ale czasem celowo zwiększają dystans. Męskie portrety biznesowe to również zdjęcia plenerowe, najlepiej z nowoczesną zabudową w tle.

Kilka uniwersalnych zasad komponowania garderoby przed sesją biznesową męską:

  • Strój powinien być wygodny i podkreślać sylwetkę. Nie powinien zbytnio krępować ruchów, opinać ciała lub być nadmiernie luźny.
  • Ubiór na sesję powinien być skomponowany z maksymalnie trzech dopełniających się kolorów. Warto postawić na uniwersalne, stonowane barwny i unikać zbyt jaskrawych kolorów.
  • Faktury materiałów powinny być możliwie gładkie, pozbawione małych wzorów zwłaszcza w najbardziej widocznych częściach garderoby.
  • Unikamy eksponowania na zdjęciach logotypów i elementów brandingowych innych firm. 
  • Strój powinien być schludny i czysty a materiały pozbawione zagnieceń. Warto unikać prześwitujących lub nadmiernie eksponujących ciało elementów garderoby.

A co z dodatkami? W nieco mniej formalnym wydaniu można skorzystać z odwołań do określonych profesji. Lekarz z przewieszonym na szyi stetoskopem, trener personalny z hantlami czy księgowy z plikiem dokumentów – to najbardziej popularne przykłady. W każdym przypadku warto pamiętać o tym, że dodatki powinny być wykorzystane w celu tworzenia kontekstu, z którego odbiorca będzie mógł wyciągnąć wnioski.

Kolejna sprawa – pozowanie do zdjęć. O nic się nie martw! Przeprowadzę Cię przez cały proces i na bieżąco udzielę wskazówek jak ułożyć ciało, co zrobić z rękami itd. Sesje biznesowe męskie mogą być różnorodne! Dobry humor i pozytywne nastawienie to klucz do uzyskania najlepszych efektów. Wiem jak zadbać o odpowiednia atmosferę w trakcie fotografowania i gwarantuję, że stres związany z pozowaniem szybko mija, a z każde kolejne zdjęcie jest lepsze od poprzedniego. 

Fotograf do zdjęć biznesowych męskich – zaufaj profesjonaliście

Na efekt moich sesji zdjęciowych składa się długoletnie doświadczenie, profesjonalizm, ciągłe ulepszanie warsztatu, dobra organizacja i pełne zaangażowanie przed obiektywem a przede wszystkim komunikacja. Wartością nadrzędną są dla mnie cele wizerunkowe klienta.

 Swobodną odmianą sesji biznesowej męskiej jest ta typu personal branding. Jak wskazuje nazwa – w tym przypadku to model kreuje wizerunek marki osobistej. Ten rodzaj sesji ma dużo mniej ograniczeń od formalnego planu zdjęciowego. Dress code nie jest z góry narzucony, a rekwizyty czy ukazanie środowiska, w którym na co dzień pracuje dana osoba są mile widziane. Będzie to wtedy siłownia, pracownia, restauracja czy inne wybrane miejsce. To świetna okazja by zaprezentować swoją nietuzinkową osobowość i styl. 

Podsumowując, na sukces sesji biznesowej męskiej składa się wiele czynników, ale o większości z nich zadbasz na etapie przygotowań. Są to:

  • dobrze dopasowany pod względem koloru i kroju strój, a więc przemyślana garderoba
  • przećwiczenie póz przed lustrem – obserwowanie siebie w lustrze pomoże zyskać świadomość ciała, a w efekcie poczuć się lepiej podczas zdjęć
  • pozytywne nastawienie 

Zapoznając się z moim portfolio znajdziesz tam wiele pomysłów na męskie zdjęcia biznesowe. Od klasycznych headshot’ów po barwną fotografię litestyle’ową.

Jeśli chcesz abym pomógł Ci zrealizować Twoje plany wizerunkowe napisz do mnie :