Sesja biznesowa kobieca

Oczywistym jest, że doskonałe damskie zdjęcie biznesowe to ogromnie ważny element w kreowaniu wizerunku w biznesie czy w budowaniu swojej marki osobistej, nie tylko w Internecie. Ładny obrazek to jednak nie wszystko. Jako profesjonalny fotograf portretowy specjalizuję się w sesjach zdjęciowych o charakterze biznesowym, wizerunkowym i korporacyjnym.

Świadomość tego, co wspólnie chcemy osiągnąć na zdjęciach, skupienie na oczekiwaniach oraz dążenie do wytyczania nowych ścieżek, zostawiając w tyle przestarzałe schematy w fotografii biznesowej. Właśnie z takim zapleczem tworzę portret kobiety profesjonalistki! Czas na Twoją sesję biznesową kobiecą!

Kobieca sesja biznesowa Warszawa

Bez względu na to na jakim szczeblu kariery zawodowej jesteś. Dostałaś awans i potrzebujesz odświeżyć swój wizerunek w biznesie? A może zwyczajnie nie posiadasz dostatecznie dobrego zdjęcia biznesowego i czas to zmienić? Jeśli zależy Ci na profesjonalnej sesji wizerunkowej – zapewniam Cię, że trafiłaś najlepiej!

Nie uda się budować swojej przyszłości zawodowej bez stworzenia solidnej podstawy wizerunkowej. Pokazując się z najlepszej strony, nie tylko lepiej przyciągniesz uwagę potencjalnych partnerów w biznesie, ale tez łatwiej przekonasz ich, że warto w Ciebie inwestować.

Moim zadaniem jest pokazanie nie tylko tego jaka jesteś, ale przede wszystkim jak chcesz być odbierana. Jak chcesz być rozpoznawana? Na jakie cechy charakteru położony będzie nacisk w portrecie? Miejsce, stylizacja, klimat zdjęć – to wszystko będzie mieć wpływ na etap końcowy. Dlatego tak istotna jest dla mnie rozmowa z klientem i szczegółowe zapoznanie się z oczekiwaniami, przeznaczeniem i rodzajem zdjęć. To punkt wyjściowy, bez którego nie idziemy dalej.

Sesja biznesowa kobieca tak naprawdę zawiera w sobie zarówno znamiona tradycyjnie rozumianych zdjęć biznesowych (gdzie profesjonalizm i kompetencje biznesowe stawiane są na pierwszym miejscu), jak i fotografii wizerunkowych, które wyróżnia luźniejszy, bardziej lifestylowy charakter. Oba rodzaje opierają się na ujęciach portretowych i nie ma głębszego sensu, by pochylać się nad ich szczegółowymi różnicami. To cel jest dla mniej najważniejszy, a celem każdej sesji, bez względu na jej charakter, jest zobrazowanie Twojego wizerunku w biznesie, co pomoże w odpowiednim kreowaniu Twoich działań. Pytanie „czego oczekuję ?” powinno być zatem kluczowe kiedy myślisz o sesji biznesowej. Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie i pracuję dotąd, dopóki nie wykonam ilości zdjęć, w oczekiwanej jakości. Na moich portretach zaprezentujesz swój profesjonalny wizerunek z nutką kobiecego wdzięku!

Czy nie o takich zdjęciach wizerunkowych marzysz?!

Jak się ubrać na damską sesję biznesową?

Kiedy już ustalone mamy główne założenia, charakter fotografii i ujęcia, oraz to czy fotografujemy w siedzibie firmy czy w studio, wówczas możemy przejść do kolejnego etapu.

O tym jak przygotować się do sesji biznesowej pisałem m. in. tutaj. W dalszym ciągu temat tego jaką garderobę wybrać na sesję biznesową i wizerunkową przewija się w najczęściej zadawanych pytaniach. W marynarce czy w samej koszuli? Z wyraźną biżuterią czy bez? Na jakie kolory w ubiorze postawić? Warto dobrze przemyśleć temat garderoby, by otrzymać pakiet zdjęć, który Cię zachwyci a nawet, przekroczy Twoje oczekiwania.

W zależności od tego, czy będzie to sesja bardziej formalna, kobieca, czy sesja biznesowa na luzie, to jej charakter zdecyduje o Twoim stroju.

1. Kobieca sesja biznesowo – korporacyjna.

Preferowane przeze mnie lokalizacje: strefa biznesowa, studio fotograficzne, przestrzeń publiczna / zdjęcia biznesowe w plenerze.

Taka sytuacja wymaga ponadczasowego i klasycznego dress code-u. Doskonale skrojona marynarka, ołówkowa spódnica czy klasyczny komplet ze spodniami, do tego szpilki idealnie podkreśla biznesowy charakter. Nie można zapomnieć o jasnej koszuli lub bluzce, która będzie podstawa wielu stylizacji. Warto pomyśleć o przynajmniej dwóch zestawach ubrań – jasnym i ciemnym. Dzięki temu uzyskamy urozmaicony efekt na zdjęciach. Zadbaj też o odpowiednie i pasujące kolorystycznie dodatki. Delikatna biżuteria, okulary, zegarek czy apaszka w zupełności wystarczą.

2. Kobieca sesja wizerunkowa / personal branding

Preferowane przeze mnie lokalizacje: studio, biuro, apartament, przestrzeń miejska, kawiarnia

Jeśli chcesz podkreślić charakter marki osobistej lub przedstawić swój wizerunek biznesowy w luźniejszym wymiarze, warto wybrać ubrania, które będą współgrały z Twoją osobowością. Autentyczność to najlepszy sposób na budowanie marki osobistej, i nie tylko. Bo sesja biznesowa nie musi zamykać się w formalnym wydaniu. Bez obaw możesz postawić na bardziej kobiece sukienki, odważniejsze kolory czy ciekawe faktury i materiały. Ale pamiętaj, by nie przesadzić. Wystarczy jeden lub dwa mocniejsze elementy (jedwabna bluzka, skórzana spódnica, modowy garnitur czy mocniejszy kolor szminki), aby efekt finalny nabrał bardziej kobiecego charakteru i podkreślił Twoją osobowość.

  1. Damska sesja biznesowa lifestyle

Preferowane przeze mnie lokalizacje: Twoja pracownia, kawiarnia, kreatywna przestrzeń miejska, studio

W tej sytuacji najważniejsza jest Twoja osobowość i to jak zaprezentujesz światu to w czym się specjalizujesz. Jesteś artystką? Możesz pokazać swój proces twórczy? Niezależnie czy sesja przedstawia Twoje hobby i pasje czy zawód wybierz taki strój, w którym czujesz się najlepiej. Nie ważne czy będzie to koszula czy ulubione jeansy, masz wolność wyboru. Ważne okażą się dodatki, które pomogą określić klimat sesji. Czapka, kapelusz, akcesoria opowiadające o Twojej pasji, a nawet zwykły kubek z kawą lub rzeczy, którymi po prostu otaczasz się na co dzień. Niech te zdjęcia pokażą Twoja naturalność i autentyczność!

Mam nadzieję, że po tej analizie wybór między sesją biznesową a wizerunkową i lifestylową będzie oczywisty! Zastanów się do kogo chcesz dotrzeć i jaki wizerunek siebie przedstawić.

Na podsumowanie oto kilka wskazówek, które warto zapamiętać:

  • dopasuj strój do typu zdjęć i miejsca, w którym się odbędą
  • postaw na klasykę i minimalizm ( nie przesadzaj z dodatkami)
  • podkreśl swoją osobowość przez detale – ale wybierz tylko takie, które nie zdominują stylizacji
  • przymierz ubrania przed sesją i upewnij się, że dobrze na Tobie leżą
  • warto mieć stylizację awaryjną, dlatego zabierz więcej zestawów niż planowo mamy wykorzystać na sesji.

Portret biznesowy kobiecy z makijażem

Profesjonalny makijaż biznesowy to bardzo duży wkład w efekt końcowy sesji zdjęciowej, dlatego nie wyobrażam sobie pracy na planie zdjęciowym bez wizażystki. Profesjonalnie wykonany make up minimalizuje konieczność zaawansowanego retuszu. Jednak najważniejszą obok tego zaletą jest fakt, że panie są zaopiekowane najlepiej jak to możliwe. Oddając się w ręce mojej wizażystki pozbywasz się dodatkowego stresu, czy aby na pewno samodzielnie wykonany makijaż czy fryzura sprawdzi się podczas sesji.

Profesjonalne zdjęcia biznesowe damskie w Warszawie

Fotografia to potężne narzędzie marketingowe, które otwiera wiele drzwi! Zainwestuj w wyróżniającą się fotografię i daj się zapamiętać! Jeśli zainteresowała Cię sesja biznesowa kobieca to zapraszam do zapoznania się z całym moim portfolio.

Profesjonalne zdjęcia portretowe, kobiece sesje zdjęciowe, fotografia biznesowa i wizerunkowa to moja specjalność. Więcej o profesjonalnej fotografii korporacyjnej poczytasz tu.

Zgłoś się do mnie, gwarantuję, że kreatywna damska sesja biznesowa będzie dla Ciebie przyjemnym doświadczeniem!