Sesja wizerunkowa Warszawa

Kreatywna i profesjonalna sesja wizerunkowa może odmienić, a nawet zbudować na nowo Twój wizerunek i postrzeganie Twojej osobistej marki. Specjalizuję się w portretowych sesjach biznesowych i zdjęciach wizerunkowych w Warszawie. Nowoczesna i profesjonalna fotografia biznesowa nie musi być nudna!

Sesja wizerunkowa – co to jest i komu się przyda?

Ludzie, którzy prowadza własna markę dostrzegają kluczowe znaczenie fotografii. Dzisiaj duża część naszego życia odbywa się w Internecie. Nikogo to chyba nie dziwi. Szczególnie, kiedy coraz więcej osób posiada czy tworzy markę w sieci, publikuje na blogu, czy jest aktywny w mediach społecznościowych.

Zdjęcia wizerunkowe stały się ogromnie popularne, odkąd szeroko rozumiana twórczość internetowa zyskała na popularności.

Fotograf wizerunkowy pomoże Ci stworzyć content, który możesz wykorzystywać do rozwoju swojej marki przez długie tygodnie a nawet miesiące. Dziś jak nigdy dotąd, zdjęcia maja ogromne znaczenie. Przedstawiają nas samych, oraz to jak wygląda nasze życie, czym się zajmujemy, jakie mamy pasje, a nawet jak spędzamy czas wolny.

Działając w sieci (i nie tylko), prowadząc i rozwijając swoja firmę stajemy się swoja wizytówką. Profesjonalne zdjęcia wizerunkowe i biznesowe pozwolą Ci wykreować pożądany image, pomogą zbudować zaufanie i wiarygodność Twoich przyszłych kontrahentów.

Dla kogo jest fotografia wizerunkowa? Dla artystów, ludzi zajmujących się śpiewem, tańcem, fotografią, podróżami, po tych pracujących przed komputerami i tworzących różnego rodzaju treści.

Czym się różnią zdjęcia wizerunkowe od biznesowych?

Sesja biznesowa to najprościej mówiąc portrety pracowników firmy czy korporacji, które uwzględniają ich cechy osobowości ale mają oficjalny charakter. Zadaniem zdjęć biznesowych damskich lub męskich jest umocnić profesjonalny wizerunek firmy. Oczywiście ważne jest przedstawienie cech charakteru osoby fotografowanej ( tutaj istotne jest skupienie się na gestach i mowie ciała). Jednak sesje taką przeprowadza się w sposób jednorodny, podkreśla się przynależność do zespołu.

Fotografia korporacyjna czy portret biznesowy wykonywany jest według stałego schematu, w studio na jednolitym tle lub w siedzibie firmy. Charakterystyczny jest też ubiór – przeważa elegancki i klasyczny styl.

Dlatego często mówi się, że sesje biznesowe są bardzo oficjalne i niewiele tu miejsca na indywidualność i kreatywność.

Profesjonalne zdjęcia wizerunkowe wyróżniają się tym, że maja przede wszystkim luźniejszy charakter. Cel pozostaje stricte biznesowy. Zdjęcia z sesji mają stworzyć image, przedstawić ją jako osobę, którą cechuje wiarygodność, profesjonalizm, słowem – która zna się na tym co robi.

Sesje wizerunkowe nie muszą być realizowane w studiu fotograficznym, czy w siedzibie firmy. Zaleta jest możliwość wykorzystania dowolnej, kreatywnej przestrzeni, a nawet przeniesienia sesji w plener.

Coraz rzadziej umawiam się z moimi klientami na sztywne i oficjalne zdjęcia biznesowe. Cieszy mnie rosnąca tendencja w kierunku zdjęć, które ocieplają wizerunek, przedstawiają ludzi jako otwartych i pozytywnych. Świetnym pomysłem może być wykorzystanie w fotografii wizerunkowej różnych dodatków i akcesoriów, które nawiązują do wykonywanej pracy.

Ubiór to kolejny element, który różni fotografię wizerunkową od biznesowej. Możemy pokazać się mniej oficjalnie, stworzyć bardziej zdjęcia na luzie. W tym, w czym czujemy się naprawdę dobrze i co podkreśli naszą osobowość!

Podobnie rzecz ma się z makijażem. Naturalny, podkreślający i starannie wykonany make-up fotograficzny, pomoże pokazać Cię z jak najlepszej strony. Jeśli nie jesteś w tym temacie specjalistą zaufaj wizażystce, która posiada odpowiednie umiejętności i zadba o cerę do zdjęć.

Sesja biznesowa czy sesja wizerunkowa w Warszawie – cel jest podobny. Za pomocą zdjęć pozytywnie wpływamy na relacje biznesowe, poprzez przedstawienie fotografowanej osoby jako godnego zaufania profesjonalisty!

Sesje wizerunkowe Warszawa

Jeśli sprzedajesz własne produkty, prowadzisz bloga, budujesz markę własną, regularnie publikujesz i jesteś szeroko rozumianym twórca internetowym, to profesjonalne zdjęcia, które przedstawiają CIEBIE przydadzą Ci się nie raz!

Jako doświadczony fotograf w Warszawie jest najczęstszym obszarem mojej pracy. Jednak nie jest dla mnie problemem realizować zdjęcia w innym mieście. Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa do sesji wizerunkowej? Jak wybrać fotografa, by efekt końcowy nie rozczarował? Portfolio oraz to jaką opinie ma fotograf, z którym zamierzasz współpracować powinno najmocniej zwrócić Twoja uwagę. Upewnij się czy styl i estetyka jego prac ci odpowiada. Ważna jest tez dobra energia i miła atmosfera podczas pracy. Naturalna rozmowa przed sesją wizerunkową rozwieje ewentualne wątpliwości, pomoże pozbyć się stresu, stworzy porozumienie i swoistą chemie z fotografem.

Pozytywne flow i dobra energia to połowa sukcesu. wielu z nas wstydzi się pozować. Odpowiednie podejście fotografa wizerunkowego sprawi, że szybko poczujesz się swobodniej, a efektem wspólnej czasu będą świetne zdjęcia i dobra zabawa. Przecież tego finalnie wszyscy chcemy!

Sesja wizerunkowa jak się do niej przygotować?

  1. Omówienie charakteru i koncepcji sesji – bez tego nie zaczynaj. Opowiedz w jakim celu i klimacie chcesz zrealizować zdjęcia, a także gdzie beda wykorzystywane. Czasem moi klienci maja gotowe pomysły, a czasem nie wiedzą od czego zacząć. Wspólna rozmowa pozwoli wypracować zarys i klimat przedsięwzięcia.
  2. Ustalenie miejsca sesji – w którym można zrobić sesje wizerunkową. Może to być pracownia, w której klient chce siebie zaprezentować na zdjęciach. Studio, ciekawa przestrzeń do wynajęcia a nawet zdjęcia biznesowe w plenerze. Wszystko zależy od Ciebie.
  3. Akcesoria do sesji wizerunkowej – możesz zabrać ze sobą laptopa, notes, telefon, aparat, kubek kawy, album czy książkę – słowem gadżety, które Cię definiują, i których używasz realizując swoje pasje i pracując. Zdjęcia z akcesoriami pozwalają stworzyć bardziej różnorodny materiał zdjęciowy.
  4. Stylizacja i makijaż do sesji wizerunkowej – jak już wspominałem wyżej, nie ograniczają Cię sztywne ramy, nie musisz stawiać na oficjalny biurowy outfit, postaw na siebie i zaprezentuj się tak, jak czujesz się najlepiej. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić z wzorami i kontrastowymi kolorami.
  5. Jak pozować przed aparatem? – daj sobie czas i zaufaj fotografowi. On podpowie Ci korzystne pozy i wykorzysta piękne światło i zadba o kompozycję. Ty musisz się tylko wyluzować. Twój uśmiech i pozytywne nastawienie to idealny początek do wspólnych działań. Pamiętaj – tylko nieliczni są urodzonymi modelami. Ale to nie znaczy, że osoba bez doświadczenia w pozowaniu będzie wyglądać gorzej na zdjęciach od profesjonalnej modelki!

Wszystko jest kwestia podejścia i próbowania. Znam kilka trików, i żartów które z pewnością pomogą w trakcie sesji 🙂

Ile kosztuje sesja wizerunkowa?

Na jakie wydatki trzeba się nastawić planując swoja sesję wizerunkową w Warszawie? Wszystko zależy od czasu trwania sesji, ilości stylizacji, oraz ewentualnych kosztów wynajmu miejsca do sesji. Każde zlecenie wyceniam indywidualnie uwzględniając wiele czynników. Zazwyczaj ceny zaczynają się od 1.500 zł. Co jeszcze zawiera koszt takiej sesji? Profesjonalny makijaż biznesowy, moja autorska obróbka, licencja na komercyjne wykorzystywanie zdjęć (fotografie wykorzystywane w Internecie, na Instagramie czy blogu nie są zdjęciami prywatnymi), a także doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie.

I na zakończenie! Pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Często od tego zależy jak potoczą się dalsze relacje biznesowe. Nic więc dziwnego, że dbanie o zdjęcia wizerunkowe podczas rozwijania biznesu to absolutna podstawa.

Mam nadzieję, że te porady pomogą wszystkim, którzy planują swoją sesję wizerunkową albo wahają się z podjęciem decyzji o sesji.

Jeżeli mój wpis Cię przekonał to zapraszam serdecznie na sesję wizerunkową w Warszawie! Skontaktuj się w celu poznania szczegółów mojej oferty!