Makijaż biznesowy – jak wyglądać profesjonalnie na sesji biznesowej

Na doskonałe zdjęcia ma wpływ wiele czynników a jednym z nich jest make-up. Profesjonalny makijaż fotograficzny to dziś nieodłączny element każdej sesji zdjęciowej. Sesja biznesowa czy wizerunkowa wymaga specjalnego dress code’u. By korzystnie wyglądać na zdjęciach ważny jest nie tylko dobór odpowiedniej garderoby. Warto oddać się w ręce profesjonalnej makijażystki, która zadba o odpowiedni makijaż i fryzurę do sesji biznesowej. Dzięki temu Twoje zdjęci będą jeszcze lepsze. Makijaż biznesowy to nie lada wyzwanie, warto zapoznać się z zasadami jaki makijaż sprawdzi się najlepiej do zdjęć biznesowych, by uniknąć wpadek.

Zapytacie dlaczego? Po co komu profesjonalny makijaż biznesowy? Jako doświadczony fotograf mam świadomość, że to jeden z ważniejszych elementów wpływających na wynik sesji. Brak makijażu może znacząco pogorszyć jakość Twoich zdjęć. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Nie ma sensu z niego rezygnować. Profesjonalnie i starannie wykonany makijaż biznesowy ułatwia wykonanie dobrych zdjęć biznesowych

 Makijaż do sesji biznesowej – 5 głównych zasad

Make-up biznesowy to typ makijażu dziennego preferowany w środowisku biznesowym. Ten rodzaj makijażu charakteryzuje się świeżością i naturalnością. Ma podkreślić Twój profesjonalny wizerunek. Wykonany z dużą starannością podkreśla rysy twarzy i koryguje wszelkie niedoskonałości. Kluczem jest umiar. Idealny makijaż do pracy jest schludny i podkreśla urodę w sposób subtelny i zdecydowanie nie powinien być przerysowany. Biznesowy makijaż to ważny element  wizerunku w firmie, który powinien wyglądać możliwie jak najbardziej naturalnie. Brokat pozostaw więc na inne okazje, szczególnie jeśli masz przed sobą ważne spotkanie. 

Makijaż do zdjęć różni się od biznesowego makijażu dziennego. Wykorzystywane w fotografii światło błyskowe może uwypuklić nawet najdrobniejsze mankamenty. Dlatego podczas moich sesji makeup jest przygotowywany w taki sposób, aby portretowana osoba wyglądała jak najlepiej na zdjęciu. Najważniejszy kosmetyk na planie zdjęciowym to oczywiście puder matujący. 

Najważniejsze zasady aby makijaż biznesowy był jednocześnie najlepszym makijażem fotograficznym:

  • matowa skóra 
  • wyrównanie kolorytu na twarzy i dekolcie
  • dokładne przykrycie niedoskonałości, przebarwień, wyprysków itp.
  • podkreślamy oczy i usta
  • stonowana kolorystyka, jednak makeup do sesji powinien być nieco bardziej kontrastowy niż wersja dzienna

 Profesjonalny makijaż biznesowy do zdjęć 

Wykonanie dobrego makijażu do sesji może być nie lada wyzwaniem. To sprawdzian umiejętności i w trakcie jego wykonywania łatwo o wpadki. Można np. przesadzić z kolorami lub zwyczajnie nie mieć wystarczającej ilości czasu, by zrobić go perfekcyjnie.

Warto zainwestować w kosmetyki dobrej jakości. A jeszcze prościej – zdać się na profesjonalistę. Wbrew pozorom to nie makijaż okolicznościowy jest prawdziwym wyzwaniem a klasyczny makijaż biznesowy. Ten niby lekki i dzienny look musi być doskonałym wyważeniem naturalności i schludności, podkreślać urodę i jednocześnie współpracować z wymagającym światłem studyjnym.

 Doświadczona wizażystka wie jakich użyć produktów, by całość wyglądała nienagannie. Zwróci szczególną uwagę na rodzaj podkładu i ujednolici koloryt skóry, wykonturuje twarz bronzerem i dobierze odpowiedni do twoje urody makijaż oka czy róż do policzków. Jednocześnie mając na uwadze, że make up fotograficzny powinien być „niewidzialny” na zdjęciu i ma jedynie podkreślić indywidualne cechy fizyczne fotografowanej osoby. Skóra twarzy powinna być możliwie nieskazitelna a całość prezentować się elegancko i profesjonalnie. Zbyt mocny makijaż skóry twarzy łatwo przyczyni się do efektu „maski” na zdjęciu. 

A co z rozświetlaczem? O ile w przypadku biznesowego makijażu dziennego efekt typu glow wygląda atrakcyjnie, to na spotkanie z fotografem warto mniej się błyszczeć i wybrać bardziej minimalistyczną formę make-up’u. Mocny błysk i brokat zdecydowanie odpadają.

Zanim zdecydujemy się na określony makijaż biznesowy warto omówić z fotografem jakie zdjęcia powstaną. Jeśli na sesji bedą przeważać wyraziste portrety wtedy dopuszczalny jest nieco mocniejszy makijaż, np poprzez wzmocnienie naturalnego koloru ust, mocniej zaznaczone kości policzkowe czy intensywniej podkreślone oko. Tak przygotowany makijaż nie zginie w oddalonym kadrze z pełnym zastosowaniem światła błyskowego. Teraz jesteś gotowa na twoje profesjonalne zdjęcia biznesowe kobiece.

Makijaż biznesowy dla kobiet 

Krok o którym zapomina wiele z was przy makijażu biznesowym dla kobiet? Skóra twarzy, szyja i dekolt powinny być wyrównane kolorystycznie. A więc, makijaż nie kończy się na linii żuchwy! Zmatowione muszą być miejsca bardziej wysunięte względem obiektywu i światła : czoło, nos i broda – taka jest charakterystyka makijażu biznesowego. 

Dobór odpowiedniej kolorystyki jest istotny – światło błyskowe sprawia, że skóra na zdjęciach wygląda na bardziej bladą. 

Wykorzystanie sztucznych rzęs czy kępek jest wskazane, ale pamiętaj by oczy nie tonęły w ich cieniu. Nie zapomnij zadbać o brwi. Intensywne kolory zamień na neutralne odcienie: beże, brązy czy ewentualnie delikatne róże. 

Na koniec! Nie należy zapomnieć o pielęgnacji i dobrym nawodnieniu. A przed sesją wizerunkową warto pokusić się o łagodny peeling, by wygładzić skórę.

Makijaż biznesowy dla mężczyzn 

Makijaż biznesowy na sesję obowiązuje również panów, jednak w tym przypadku chodzi głównie o zmatowienie skóry i ukrycie ewentualnych niedoskonałości, wyprysków czy przebarwień,  produktami o średnim kryciu. Poleca się stosowanie korekty punktowo, czyli w miejscach, gdzie jest potrzeba ujednolicenia. Warto również zadbać o schludny wygląda zarostu. 

Choć to sprawa oczywista, warto zaznaczyć, że po zakończonej sesji biznesowej męskiej, makijaż jest zmywany. 

Makijaż do zdjęć biznesowych

W przypadku całodniowego makijażu biznesowego ważna jest trwałość. Na sesji biznesowej skupiamy się wyłącznie na tym, by jak najlepiej pokazać na zdjęciu modela/modelkę. Dlatego osoba wykonująca makijaż biznesowy powinna znać specyfikę pracy fotografa wykorzystującego podczas sesji światło błyskowe i umieć zastosować w praktyce wytyczne dotyczące tego rodzaju make-up’u. 

Nie każdy potrafi zrobić go na odpowiednim poziomie. Stworzenie makijażu biznesowego, który będzie wyrazisty a jednocześnie nie przesłoni naturalnego wizerunku jest bez wątpienia dużą sztuką i zadaniem dla doświadczonej profesjonalistki. Na stałe współpracuję z profesjonalną makijażystką, która posiada duże doświadczenie i wieloletnią praktykę w pracy zarówno w studio jak i w plenerzeZ tego względu serdecznie zapraszam na sesję zdjęciową z makijażem i fryzurą w komplecie.

Zdjęcia bez makijażu mają sens w przypadku idealnych skór, a to nieczęste. Wielokrotnie fotografowałem osoby, które na co dzień się nie malują. Dla takich klientów dobierany jest bardzo naturalny makijaż, dzięki temu osoba fotografowana równocześnie wygląda i czuje się dobrze w trakcie sesji. 

Pomoc wizażystki idealnie sprawdza się w przypadku przygotowania makijaży biznesowych dla większej grupy osób przy sesjach korporacyjnych czy biznesowych realizowanych w siedzibie firmy. 

Jako fotograf jak najbardziej polecam wykonanie makijażu przed zdjęciami. To jeden z najważniejszych elementów mających wpływ na wynik sesji. Profesjonalny, starannie wykonany makijaż ułatwia wykonanie doskonałych zdjęć biznesowych. 

Potrzebujesz oryginalnych zdjęć biznesowych lub wizerunkowych?

Szukasz zdjęć z duszą?

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją ofertą sesji zdjęciowych. Napisz koniecznie!