Sesja biznesowa w plenerze

Współcześni ludzie biznesu jak najdalej uciekają od śmiertelnie poważnego, sztucznie upozowanego wizerunku. To fakt, że zdjęcia biznesowe są bardzo istotne w budowaniu wiarygodności i zaufania klienta. Przecież od tego jak postrzegają Ciebie i Twoich pracowników zależy sukces na rynku.

Fotografia biznesowa i wizerunkowa ma w tym pomóc. Jednak portret biznesowy to przede wszystkim portret człowieka biznesu, a nie człowieka stereotypowego. Warto wyjąć dłoń zza poły marynarki i wypuścić nieco powietrza z płuc.

Jak więc uzyskać taki efekt, by Twoja sesja biznesowa zbudowała wizerunek silnej i profesjonalnej osoby czy zespołu pracowników, ale jednocześnie nie była zbyt „sztywna” ?

Zdjęcia dla biznesu mogą mieć różnorodny charakter. To nie tylko formalne i pozowane portrety na białym czy szarym tle. Wszystko zależy od profilu danej firmy czy branży jaką reprezentujesz. Inny zamysł sesji zdjęciowej będzie dla korporacji, inny dla restauracji, a jeszcze inny dla przedsiębiorcy kreującego markę osobistą.

Cel jest jeden: biznesowa sesja ma wspierać pozytywny wizerunek. Dziś opowiem o tym, jak można zrealizować kreatywną sesję biznesową w plenerze.

Portret biznesowy: plener czy studio?

Jako fotograf biznesowy już podczas pierwszej rozmowy staram się dopasować charakter zdjęć do potrzeb klienta. To dla mnie punkt wyjścia każdej współpracy. A zdjęcia z sesji biznesowej mogą mieć wiele odsłon:

  • Może najlepsza dla Ciebie będzie sesja wizerunkowa, i ujęcia, które będąc profesjonalnym portretem wizerunkowym zaprezentują również Twoje pasje?
  • Albo profesjonalne zdjęcia korporacyjne, prezentujące zarówno cały zespół jak i poszczególnych przedstawicieli firmy?
  • Sesja biznesowa w studio, która skupi się na portrecie?
  • Zdjęcia wizerunkowe, sesje artystyczne i lifestyle’owe w ciekawej przestrzeni?
  • A może właśnie profesjonalna sesja biznesowa w plenerze?

Jak widzisz, wizerunek profesjonalisty może mieć różne odsłony. Wykonanie zdjęć w plenerze, poza studiem, to dobry wybór jeśli chcesz wykorzystać swoje firmowe zdjęcia w różnych kanałach komunikacji. Profesjonalne zdjęcia biznesowe to już nie tylko zdjęcia do cv, i na Linkedin, dziś to szeroki zakres publikacji w mediach społecznościowych czy materiałach promocyjnych. Zdjęcia z takich sesji z powodzeniem wykorzystuje się w public relations, działaniach HR, PR, czy nawet w promocji swojej marki osobistej na Instagramie.

Biznesowa sesja w plenerze wyróżni cię na tle konkurencji. Dodatkowo, będzie bardziej nowoczesna i w mniej formalnym wydaniu.

Zdjęcia biznesowe w plenerze, z miejskim krajobrazem Warszawy, na tle biurowców pomogą kreować profesjonalny wizerunek a jednocześnie będą dynamiczne i pozbawione sztywnego zadęcia, które tak często bije z mocno upozowanych zdjęć studyjnych.

Tak jak i w studiu możesz przygotować kilka stylizacji, dopasujemy je do przestrzeni, w której będę fotografował. Otoczenie biurowców dobrze akcentuje biznesowy kontekst zdjęć, a rozmyta gra świateł i odbić dodaje klimatu. Moimi ulubionymi lokalizacjami na dobre zdjęcia biznesowe w plenerze są okolice Warsaw Spire, Astoria Premium Offices, Plac Europejski, czy mniej oczywiste jak Fabryka Norblina, ale ostateczny wybór miejsca na sesję w Warszawie pozostawiam Tobie. Możesz wybrać miejsce, które najlepiej reprezentuje Ciebie i Twoją branżę. A może masz swoje ulubione, które wywołuje pozytywne emocje i sprawia, że czujesz się sobą? Koniecznie mi o tym powiedz. Wspólnie wypracujemy najlepszą wersję Ciebie, spójne wizualnie zdjęcia portretowe, jak i całej sylwetki.

Zdjęcia biznesowe w plenerze

Dlaczego warto wyjść poza schemat fotografii wykonywanych na jednolitym tle w studio fotograficznym czy w siedzibie firmy?

Plenerowa sesja biznesowa zapewni nowoczesny charakter fotografii i ociepli wizerunek. Dodatkowo możemy szeroko wykorzystać potencjał miejsca. Wykonana sesja biznesowa w plenerze obejmie szerokie spektrum ujęć, z których możesz wybrać te kadry, które pokażą Cię z najlepszej strony, ukażą profesjonalizm i zbudują dobre wrażenie w ofertach i na stronach internetowych.

Dobrym pomysłem będą zarówno zdjęcia między wieżowcami, na tle miejskiej zieleni, na placu budowy czy na tle nowoczesnej panoramy z tarasu biurowca – najważniejsze byś czuł się dobrze a efekty sprawią, że potencjalny klient otrzyma spójny komunikat o Tobie. Krajobraz ma na celu jedynie dopełnić Twój wizerunek, a nie go zdominować.

Fotograf na sesję biznesową w plenerze

Jeśli chcesz zdjęć w plenerze, które na dłużej zapadają w pamięć i jesteś zainteresowany biznesowymi plenerami z Warszawą w tle – to zachęcam do kontaktu i zapoznania się z moim portfolio.

Z pewnością tym, co wyróżnia mnie na tle innych fotografów jest pomysłowość i otwarta głowa!

Chcesz poznać cenę i zapoznać się z moją ofertą? 

Nie czekaj i napisz do mnie!