Sesja biznesowa na luzie

Formalne zdjęcia biznesowe to już przeżytek. Jako profesjonalny fotograf z radością dostrzegam rosnące zapotrzebowanie na sesje biznesowe pełne luzu, naturalności i swobody. O tym dlaczego warto wyjść poza mocno już utarte schematy w fotografii biznesowej i zamiast tego postawić na bardziej unikalny charakter sesji przeczytasz w poniższym artykule.

Nowy trend w sesjach biznesowych – luźne zdjęcia biznesowe

Profesjonalna sesja biznesowa nie musi, a w 2024 roku nawet nie powinna powielać sztywnych schematów sprzed co najmniej dekady. O tym, że zdjęcia służą temu, by nas wyróżnić przeczytacie w każdym materiale dotyczącym fotografii biznesowej. Czy tradycyjny portret na szarym lub białym tle w sztywnej pozie będzie nas wyróżniać? Niekoniecznie. Może zatem warto zaryzykować pokazując więcej siebie w mniej formalnym wydaniu? Dzisiaj coraz więcej osób szuka nowych, nietypowych, bardziej kreatywnych rozwiązań, by efektem były niepowtarzalne ujęcia. Luźna sesja zdjęciowa, która pozostawia przestrzeń na swobodę to idealny sposób na autentyczne zaprezentowanie się przed obiektywem. Odpowiednio zaplanowana i przeprowadzona może przynieść wiele korzyści. 

Sesja wizerunkowa na luzie czyli profesjonalizm w przyjaznym wydaniu 

W mojej pracy najważniejsza jest współpraca z klientem, a składa się na nią moja kreatywność i zaufanie mojego modela. Luźniejszy styl, naturalne pozy i spontaniczność sprawiają, że zdjęcia są bardziej autentyczne. Co więcej, taki sposób fotografowania pozwala uchwycić naturalne emocje, gesty i wyraz twarzy, co przekłada się na bardziej przekonujące i atrakcyjne zdjęcia. 

Oprócz odpowiedniego oświetlenia, profesjonalnego makijażu i fryzury, przygotowanych stylizacji liczy się przyjazna atmosfera. To element wyjściowy, jeden z najważniejszych dla mnie podczas pracy z klientem. Balans między swobodą a profesjonalizmem, pozwoli pokazać na zdjęciach zawodowy i wizerunkowy potencjał, a także osobowość i pasję. Odzwierciedla indywidualność, pewność siebie i charyzmę. Jednocześnie, jeśli chcesz pokazać, że jesteś otwarty i przyjazny w biznesie – luźniejsze zdjęcia pomogą Ci zbudować taki wizerunek. 

Kiedy warto wybrać luźniejszy styl zdjęć biznesowych? Dla kogo taka sesja?

Luźniejszy styl sesji wizerunkowych i biznesowych sprawdzi się w wielu sytuacjach. Jedno jest pewne – jeśli chcesz pokazać światu siebie lub swoją markę musisz mieć dobrej jakości content i zdjęcia. Tak, są zawody gdzie elegancja nadal jest wymagana, ale nawet wtedy możesz pokazać „więcej” siebie. Jeśli pracujesz w branży kreatywnej albo prowadzisz markę własną, gdzie wartością jest indywidualność i wyrazistość, to taka sesja z łatwością wyróżni Cię na tle konkurencji.

Rezygnując ze sztywnego i formalnego stylu rodem z LinkedIn nie pozbawisz się profesjonalizmu, wręcz przeciwnie. Będziesz mógł pokazać swoje mocne cechy, które podkreślą Twoją osobowość, energię, autentyczność i klasę. A to wszystko bez sztucznego uśmiechu! Tego rodzaju fotografie są idealne do wykorzystania na stronach www, w social mediach, na profilach zawodowych czy w materiałach marketingowych, gdzie autentyczny wizerunek odgrywa kluczową rolę.

Dla kogo w szczególności? : 

  • Przedsiębiorcy i właściciele małych i dużych firm
  • Freelancerzy i osoby pracujące w branży kreatywnej jak graficy, copywriterzy, artyści, aktorzy, architekci, projektanci czy influencerzy 
  • Pracownicy korporacji, szefowie i liderzy, którzy chcą zaprezentować siebie i swój zespół
  • Osoby z branży coachingowej i szkoleniowej, specjaliści od reklamy i PR

a także, lekarze, prawnicy, trenerzy personalni i sportowcy i wiele innych profesji. 

Świetnym pomysłem jest połączenie tradycyjnych ujęć biznesowych z mniej formalnymi. Daje to możliwość na uwiecznienie zarówno profesjonalnego wizerunku biznesowego, jak i luźniejszych momentów. Połączenie tych dwóch stylów może być szczególnie wartościowe w przypadku osób, które chcą pokazać swoją wszechstronność. To idealna okazja, aby pokazać, że jest się profesjonalistą, ale również człowiekiem z pasjami i zainteresowaniami.

Sesja biznesowa na luzie – podsumowanie

Nie każdy czuje się przed obiektywem jak ryba w wodzie. Sporo osób uważa się za nie fotogeniczne i źle wyglądające na zdjęciach. Sztywne sesje fotograficzne pod dyktando fotografa nie ukarzą potencjału jaki w nich drzemie. Dlatego luźne, lifestylowe sesje biznesowe są idealnem rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy zwyczajnie nie przepadają za pozowaniem. W przyjaznej atmosferze, w zgodzie ze sobą powstają niesamowite kadry. 

To świetna okazja, by pozwolić sobie na eksperymentowanie z różnymi pomysłami i koncepcjami. Jeśli jesteś zainteresowany luźną sesją biznesową w nowoczesnym wydaniu zapraszam Cię do współpracy! Posiadam wieloletnie doświadczenie, wiedzę i twórcze podejście, by dopasować charakter zdjęć do Twoich oczekiwań i indywidualnych potrzeb. Sesja w studio czy w plenerze – Ty decydujesz!

Potrzebujesz profesjonalnych i niebanalnych zdjęć, którymi przyciągniesz uwagę potencjalnych klientów, i ukarzesz swoją prawdziwą osobowość? 

 Koniecznie zobacz moje portfolio i umów się na zdjęcia !